Dzień 1 
Przyjazd na wybrane lotnisko, odprawy i przelot do Kutaisi. Rozpoczęcie pielgrzymki do Gruzji. Nocleg w okolicy Kutaisi.

Dzień 2
Śniadanie, przejazd do stolicy kraju – Tbilisi: Stare Miasto, świątynia Metechi z XII wieku, górująca nad rzeką Mtkvari, dzielnica łaźni termalnych Abanotubani ze słynną i najważniejszą twierdzą miejską – Narikala. Zwiedzanie katedry Sioni, będącej główną siedzibą Gruzińskiej Cerkwi Prawosławnej. Potem czas wolny w sieci wąskich, urokliwych uliczek z pamiątkami, sklepami i restauracjami. Spacer główną ulicą miasta – aleją S. Rustaweli. W ciągu dnia Msza św. Kolacja i nocleg w Tbilisi.

Dzień 3
Śniadanie, wizyta u stóp Kaukazu – wycieczka Gruzińską Drogą Wojenną. Przejazd przez przełęcz w głównym grzbiecie Kaukazu do Stepancmindy (Kazbegi) – tam wjazd i podejście do ikony i symbolu Gruzji – kościółka Świętej Trójcy (Cminda Saneba) w Gergeti u stóp Kazbeku. W drodze powrotnej wizyta w twierdzy Ananuri oraz w okolicy Przełęczy Krzyżowej. W ciągu dnia Msza św. polowa. Wieczorem kolacja, nocleg.

Dzień 4
Śniadanie, dzień spędzony w Kachetii  prowincji, w której narodziło się winiarstwo. Przejazd do tradycyjnej gruzińskiej winnicy, możliwość degustacji. Na koniec spacer po Signagi. Wizyta w klasztorze Bodbe, położonym tuż pod Signagi, w miejscu, gdzie pochowana jest św. Nino – chrzcicielka Gruzji. Wieczorem tradycyjna gruzińska supra. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd do Mcchety – dawnej stolicy Gruzji, położonej zaledwie 20 km od Tbilisi. To również miejsce, w którym Gruzja przyjęła chrzest w IV wieku. Zwiedzanie – katedra Sweti Cchoveli, kryjąca w swoich wnętrzach domniemaną szatę Chrystusa sprzed ukrzyżowania. Przejazd do skalnego miasta Uplisciche, budowanego od starożytności do późnego średniowiecza, które jednak zaczęło tracić na znaczeniu w IV wieku, kiedy – po chrzcie kraju – centrami politycznymi stały się Mtscheta oraz Tbilisi. Po południu przejazd na kolację i nocleg w okolicy Kutaisi.

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd nad Morze Czarne do nadmorskiej stolicy kraju – Batumi. Tam Msza św., odpoczynek na plaży, później spacer po Batumi – wieża alfabetu gruzińskiego i pozostała część nabrzeża, dawna katedra katolicka w centrum miasta, stare, XIX-wieczne Batumi z centralnym placem, noszącym włoską nazwę “Piazza”. Kolacja, nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie Kutaisi – katedra Bagrati (do niedawna na liście UNESCO) z ruinami twierdzy Ukimerioni, fontanna Kolchidy na głównym placu miasta, dawna dzielnica żydowska. Przejazd na obrzeża miasta – monastyr Gelati z pięknymi freskami i jedną z najważniejszych akademii w średniowiecznej Gruzji oraz Jaskinia Prometeusza słynąca ze wspaniałej szaty naciekowej. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 8
Śniadanie, czas wolny w Kutaisi na zakupy i samodzielne zwiedzanie. Potem transfer na lotnisko i przelot powrotny, zakończenie pielgrzymki do Gruzji.

Cena ( ok. 4500 PLN ) zawiera

  • przelot Polska – Kutaisi – Polska wraz z bagażem podręcznym (40x30x20 cm). Uwaga!
  • przejazdy w Gruzji autobusem lub busem (zależnie od liczebności grupy),
  • 7 noclegów w Gruzji w hotelach klasy turystycznej lub w pensjonatach,
  • 7 śniadań i 6 kolacji,
  • tradycyjną suprę (biesiadę) gruzińską z toastami,
  • opiekę duchową i Msze św.,
  • opiekę pilota wycieczek,
  • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 zł) oraz obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (13 zł),
  • ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 40 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1000 zł).

Cena nie zawiera

  • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, lokalnych przewodników, przejazdu kolejką w Tbilisi, opłat miejscowych i wjazdowych, jeepów do Gergeti, napiwków dla miejscowej obsługi oraz słuchawek systemu tour guide – obowiązkowy koszt 130 euro/os., płatne pilotowi.

Informacje dodatkowe

Uwagi praktyczne

  • aby wjechać do Gruzji niezbędny jest paszport lub dowód osobisty – każdy z tych dokumentów musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu,
  • śniadania – w formie serwowanej (zwykle duże porcje),
  • kolacje – zawsze ciepłe, kilkudaniowe, kuchnia gruzińska/kaukaska oraz innych narodów b. ZSRR,
  • ceny w Gruzji są zbliżone do polskich,
  • walutą jest lari, które można łatwo wypłacić w bankomatach lub wymienić w licznych kantorach,
  • zalecamy zabrać ze sobą wygodne buty do chodzenia,
  • w trakcie noclegu w gruzińskich pensjonatach, mają Państwo zawsze zapewnioną pościel, ręczniki i łazienki, ale standard pokoi bywa nieco niższy niż w zachodnioeuropejskich hotelach.